P.-Pk.10:00-20:00, S.,Sv. 10:00-16:00
/ NODERĪGA INFORMĀCIJA / SUŅI / Suņu šķirnes / Borderkollijs (Border Collie)

Borderkollijs (Border Collie)

Borderkollijs (Border Collie)

Foto: Solvita Slišāne
Borderkollija dzimtene ir Lielbritānija. Vidēja lieluma aitu suņiem, kas augumā ir ap 53 cm, veicot savus darba pienākumus, ir raksturīga zemei nedaudz pieplakusī, slīdošā gaita. Visbiežāk ir sastopami melnbalti borderkolliji, taču to krāsojums var būt arī citāds - trīskrāsu, marmora, lāsumains, tomēr baltā krāsa kažokā nedrīkst dominēt.

Pirmoreiz ziņas par šie suņiem sastopamas 16. gadsimta otrajā pusē, kad aprakstītas ganu suņu darba metodes - suņi strādā klusi, bet kustas nedaudz sakumpuši. No 19. gadsimta beigām regulāri tiek rīkotas sacensības, lai noskaidrotu labāko suni. Cilvēki, kas redzējuši TV borderkolliju sacensības, nespēja palikt vienaldzīgi pret šo jauko un gudro suni. Pasaulē tiek uzskatīts par darba suni numur 1.

Borderkolliji ir darba suņi, kas apveltīti ar izcilām spējām - ārkārtīgi darbspējīgi un paklausīgi, precīzi un zibenīgi ātri izpilda saimnieka pavēles, pat ja tās dotas no liela attāluma ar svilpes palīdzību. Strādājot sunim raksturīga uzkumpusi poza, kājstarpē iespiesta aste, kas ir visaugstākās koncentrēšanās pazīme, un hipnotizējoši ciešs skatiens. Visas šīs īpašības saglabājas arī mājās turētiem suņiem. Ja tiem nav iespējas ganīt lopus, nepieciešams atrast suņiem atbilstošu nodarbošanos. Aktīvam un pietiekami nodarbinātam sunim kontaktēšanās ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem sagādā prieku.

Lieliska nodarbe borderkollijam ir suņu veiklības sacensības, kā arī dažās valstīs tik populārā bumbas spēle - flaibols. Tie vienmēr ļoti koncentrējas darbam un reaģē uz katru mazāko saimnieka žestu. Labi veic arī meklētāju un glābēju pienākumus. Borderkolliji ļoti mīl darboties, ir gudri un apķērīgi, vērīgi, uzmanīgi un modri. Dzīvespriecīgie suņi uzticīgi pieķeras saimniekam.

Pietiekami nodarbināti borderkolliji ir draudzīgi, patīkami ģimenes kompanjoni, tomēr ieteicami vienīgi cilvēkiem, kas spēj nodrošināt sunim atbilstošu fizisku un garīgu slodzi. Šķirnes ietvaros izšķir darba un izstāžu suņus, atšķirīgi raksturojot vienus un otrus.
Avots: Materiāla tapšanā izmantota "Suņu avīze"

Komentāri

Pievienot komentāru

Vārds un uzvārds: *
E-pasts: *
Komentēt: *
Anti-spam aizsardzība Ieraksti attēlā redzamos simbolus*:
image