Darba dienās - 09:00 - 18:00
DINO ZOO – viss nepieciešamais Tavam mīlulim | DINO ZOO - DINO ZOO - TAVA TERITORIJA
Darba dienās - 09:00 - 18:00
/ Jaunumi / KUCĒNU SKOLA - pirmie soļi suņa apmācībā

KUCĒNU SKOLA - pirmie soļi suņa apmācībā

1. 4. 2017
Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu apmeklēt KUCĒNU SKOLU!
Parūpējaties par to, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!
 
Kucēnu skola paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem (pēc pēdējās kompleksās vakcinācijas jāpaiet vismaz 10 dienām un tad var doties mācīties).
Kucēnu skolā apvienota gan socializācija, gan pirmo iemaņu apgūšana kucēnam un viņa saimniekam. Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā un iepazītos ar citiem dažāda auguma, rakstura kucēniem, kā arī satiktu dažādus cilvēkus. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvo pilsētā un, kuriem ikdienā nāksies sastapt daudz dažādus suņus un cilvēkus, kā arī suņiem, kuri piedalīsies izstādēs (viņiem ir ļoti svarīgi jau laicīgi pierast pie citiem suņiem un cilvēkiem).
Nodarbībās tiks apgūtas pirmās iemaņas un saņemti ieteikumi apmācībai. Katra nodarbība ir veltīta kādai konkrētai tēmai, piemēram, tiks apgūta piesaukšanas komanda vai tiks iemācīts kā kucēnam draudzīgā veidā “paskaidrot” komandu – “Nedrīkst!”. Katru reizi saņemsiet sev kādu noderīgu padomu! Tiks uzdoti arī mājasdarbi, kurus pildot spersiet pirmos soļus suņu apmācībā.
 
Kucēnu skola sastāv no sešām nodarbībām un katra no tām veltīta kādai no sekojošajām tēmām:
1. Pirmās pamatkomandas – “Sēdi!”, “Guli!”, “Stāvi!”;
2. Pamatiemaņas, lai iemācītu sunim iet blakus saimniekam;
3. Piesaukšana. Biežākas kļūdas, ko pieļauj saimnieks;
4. Komandas – “Gaidi!”, “Brīvs!”. Spēles ar rotaļlietām. Kā pareizi nomierināt kucēnu;
5. Komandas – “Nedrīkst!” un “Lūdzu!” (atļaujošais signāls);
6. Kucēna ķermeņa apskate un higiēna.
 
Ja gadīsies kādu nodarbību izlaist, droši varat turpināt nākt uz pārējām. Jaunie dalībnieki var pievienoties jebkurā nodarbībā.
Nodarbības pirmajās 10-15 minūtes jaunajiem dalībniekiem treneris pastāsta dažādas svarīgas nianses, ko jāņem vērā komunikācijā ar savu kucēnu. Piemēram, kā pareizi vest kucēnu pie pavadas, lai viņš pavadu nevelk. Tikmēr pārējie dalībnieki iepazīstas un iemēģina laukumā izliktos šķēršļus (tuneļus, barjeras, dažādus interesantus priekšmetus u.tml.), kā arī komunicē ar citiem suņiem un viņu saimniekiem. Pēc tam 20-25 minūtes nodarbība tiek veltīta kādai konkrētai tēmai un vēlāk, ja ir laiks, kucēni brīvi bez pavadām tiek palaisti komunicēt savā starpā (ievērojot kucēnu svara kategorijas).
Kinoloģe Jūlija Siņicina: “Mani no sirds sajūsmina un sniedz patiesu gandarījumu iespēja redzēt, kā Kucēnu skolas laikā mainās nedrošie kucēni. Viņi sāk saprast, ka pasaule ir interesanta, iepazīstas ar citiem kucēniem un atklāj, ka tie patiesībā ir draudzīgi un no tiem nav jābaidās. Kucēni iemācās iesaistīties rotaļās - gan ar citiem kucēniem, gan ar savu saimnieku. Liels prieks par kucēnu saimniekiem, kuri ikdienā velta laiku un nodarbojas ar savu četrkājaino draugu, jo tieši ikdienas kontakts, apmācība un pareizi veltīts laiks ir pamatbāze, lai turpmākajā dzīvē saimnieks ar savu suni veidotu lielisku komandu, kur valda sapratne un abpusēja uzticība!”.
 
Ieteikumi Kucēnu skolas apmeklētājiem:
NEBAROT kucēnu pirms nodarbības! Pēdējā barošanas reize ir pa dienu, var dot arī tikai pusporciju. Pirmkārt, kucēnam negadīsies “čupiņu” avārijas ( ja gadās, tas nav nekas, telpās ir pieejami līdzekļi, lai uzkoptu) un otrkārt, ja kucēns būs paēdis viņam neinteresēs līdzi paņemti našķi apbalvošanai, bet vairāk interesēs viss kas notiek apkārt un būs grūti noturēt viņa uzmanību.
Līdzi ņemt našķus, ko kucēnam ir viegli apēst uzreiz (mazos gabaliņos) un nedrūp (neder suņu cepumi vai vārīta vista). Lūdzu sagatavot kārumu somiņu vai kabatu no kuras ērti var paņemt našķus. LŪDZU NEŅEMT polietilēna maisiņus, no kuriem būs “jāmakšķerē” našķi. Ļoti neērti!
Līdzi jābūt PARASTAI PAVADAI (apmēram 2,5-3 metri). IZVELKAMĀS PAVADAS (FLEKŠI) NEDER – jo nav ērti, ir aizņemta roka un galvenais - šāda pavada ir tieva kā stieple un var savainot kādu citu kucēnu, gadījumā, ja kucēni sāk spēlēties un pavadas sapiņķerējas.
Var paņemt līdzi savu ūdens bļodiņu, lai kucēns varētu padzerties, kad tas vēlas.
Var paņemt līdzi kucēna iemīļoto rotaļlietu. Viena no nodarbības tēmām ir veltīta tam, kā pareizi spēlēties ar kucēnu un iemācīt kucēnam pēc saimnieka komandas atdot mantiņu.
 
Lai pieteiktos Kucēnu skolai DINO ZOO ARĒNĀ, aicinām zvanīt pa tālr. 29390650 vai rakstīt uz e-pastu arena@dinozoo.lv.